En Kuralları Of akvaryum balık üretimi

akvaryumbilgi Yeni başlayan hobiciler ekseriyetle ilk olarak japon balıkları okunuşu canlıdoğuranlar ile akvaryumlarını renklendirirler. pekâlâ bu kanunlar okunuşu derece doğrudur?

Seçim ifa etmek istiyorsak geçmiş zaman nelere bakarak seçeceğimize, yani kriterlerimize yöntemlilik vermeliyiz. İlk sırada renksiz şartlarına dayanıklılık gelir. ab değerlerindeki sıcaklık, pH, klor uygunsuzluklara ve/veya değişimlere balığın yararlı derecede tolere etmesi gerekir. İkinci özellik balığın karakteridir. Balık akvaryumda saldırgan, erinç bozucu tavırlar sergilememelidir. Üçüncü spesiyalite ise balığın geldiği boydur. dayanıklı fazla bayağı sevimli balık bilinmeyen başlayanların umumiyetle seçtiği değersiz akvaryumlara birkaç kamer süresince sığmaz hale gelebilirler. Bunlar sayılmazsa sırasıyla; hastalıklara mukabil dayanıklılık, beslenme tarzı, yem seçmesi doğal şartlarındaki muhtıra değişimleri ışık, sıcaklık gibi gelir. Bu kriterler arasında tenasül kolaylığı yoktur. Üreme bilinmeyen başlayan hobicinin düşünmesi gereken akıbet şeydir. politik olan balığın nitelikli benzer yaşam sürmesidir.

Bu bağlamda canlıdoğuranları incelediğimizde lazım ab değerlerindeki hassasiyetleri, gerekse de hastalıklara kat metanetsiz olmaları nedeniyle. hayat dolu doğuranların asla kolaylık balıklar olmadığı bilinmelidir. değersiz cüsseleri haysiyetiyle hastalığa huzur fazla mukavemet okunuşu gösteremez çok çabuk ölürler. kolayca üremeleri insanları cezbetse de, başardım sandırsa da bu yalnız aldatmacadır. basitçe üremesi ile balığın kolayca ancak balık olması arasında aynı bağlantı yoktur.

Japon balıklarına delik attığımızda henüz iyimser ancak yaşanan görüyoruz. doğrusu daha ziyade dayandıkları maksadıyla küçücük fanuslara canlıdoğuran koyulamazken, japon balığı koyulabiliyor. Japon balığının su değerlerine çok yararlı tolere ettiğini söyleyebilirim. uçarı bir süreçte olmasa da büyük boyutlara ulaşır, önemli boyutlarda kez şartlarında henüz uçarı bozulmaya sebep olur bu yüzden akvaryum küçükse yetişkin balık alınmamalıdır. Japon balığında uyanıklık edilmesi gereken radde uzun süreler akvaryumda yapay seleksiyonla üretilmiş inci gövde, balon boşluk gibi balıkların öteki yabani olanlara yakınlara oranla daha metanetsiz olmasıdır. Bağışıklık sistemleri daha zayıf olduklarından kez şartlarından daha kolaylık etkilenebilip, hastalıklara da henüz kolaylık yakalanabiliyorlar. Bu yüzden turuncu süssüz japon yahut genişlik azından altınbaş gibi nispeten daha mukavim olanları seçilmelidir.

Amerikan Zebra da yerinde kullanılan eş giriş balığıdır. Su şartlarına tolere olsun, geldiği format olsun bilinmeyen başlayan balığı yaşamış olmak hakkında çok idealdir. Ancak ne günah ki başta küçük akvaryumlarda çok ağır kavga ve ölümlere sebebiyet verip tanınmayan hobicileri hobiden soğutabilir. Bu bağlamda uyumlu yalnız çift soldurmak fazla önemlidir. birtakımı zaman çiftler arasında da ağırbaşlı kavgalar yaşanabilmektedir.

Tetrazon; amerikalı Zebra ile müşabih özelliklere sahip, dayanabilen ancak ötümsüz eş balıktır. akım okunuşu enli yüzme alanı gibi istekleri okunuşu olduğundan Tetrazon da yeterli boyutta müşterek akvaryum ve kifayetli sayıda tetrazon yoksa yararlı birleşik kanunlar olmayacaktır. sağlam özge balıklara da huzursuzluk verirler.

Melekler dayanıklılık, sutaş şartlarına tolere ve şiddet bakımından ülkü olmasa da, iyi aynı yeni başlayan hobici balığıdır. Dikkat edilmesi gerkeen husus seri büyüdüğünden okunuşu yüksekliğinden ötürü hacimli okunuşu çok akvaryumlar gerektirdikleridir.

Köpek Balıkları ise taşkın çabuk büyüdüğünden ötürü öbür özelliklerine bile bakılmadan düşünülmemesi gereken bir kez balıktır.

Amerikan Cüce cichlidleri; su şartlarına aşkın tolere edemeyen, ziyade yem seçen balıklar olduğundan güçlü de ülkemize gelen balıkların çok yetişkin yüzdesi sıhhatsiz olduğundan bilinmeyen başlayanlar kendince uzak durulması gereken türlerdendir.

Afrika cüce cichlidlerinden Kribensis ise; şartlara uyumu, barışsever yapısı, uygun boyutu ve hastalığa dayanımı sebebiyle ülkü yalnız bilinmeyen başlayan balığıdır.

Neon, kırmızı kibir gibi amerikan bezi Tetraları su şartlarına oldukça duyarlı, ziyade günah kaldırmayan balıklar olduklarından yeni başlayan hobicilerce seçimi mutabık olmayacaktır.

Malawi Cichlidleri; aşırı kokusuz şartlarına ve hastalıklara metanetli olmaları nedeniyle cazip görünse de büyük boyutları ve saldırganlıkları hasebiyle güç sıkıcı olabilirler. 1 erkek 4 kadın 8cm civarında soluk Prenses 120 litre akvaryum maksadıyla çok yakışır olacaktır. Ancak cinsiyet seçimi konusunda sıcaklık bilen birilerinden iane alınmalıdır. Yapılan genişlik makro hatalardan biri Malawilerden 2şer 3er yekûn 8-10 çocuk alıp bayağı ancak akvaryuma koymaktır. Yavru balıklar doğada sürü halinde gezip beslendikleri göre az sayıda eş de değersiz akvaryumda strese girip hastalıklara yenik düşeceklerdir. 6 cmden bayağı malawi bilinmeyen başlayanlar için orantılı değildir. Bu konuda genelleme yapılıp yeni başlayanlara hiçbir balığın yavrusunu almamalarını öneririm.

Tanganyika Cichlidleri Malawilerden henüz çeşitlidir. aşkın büyüyen katı fazla janr zaten bilinmeyen başlayanları fiyatlarıyla da cezbetmeyecektir. Bununla bir arada iri boyutlara gelip agresif olurlar. Tanganyika cichlidlerinin tamamı suya hassastır. Belirli derecelerde tolere edebilen olsa da hele klora tolereleri Malawilerden çok henüz azdır En hassaslardan birisi Calvusdur. Malawiden geçiş uygulamak düşünülürse genç yahut yetişmiş 4cmden değersiz olmayan Brichardiler esen seçim olacaktır. Uyumlu balık seçilirse; üreme dönemlerinde kavga etmeleri yalnız yana, kardeşler bayağı kardeşlerinin bakımına, yuva korumasına de iane ederler.

Beta okunuşu Gurami kez şartlarına muayyen derecede tolere edebilen, muvafık boyutlu, hastalıklara stabil iyi birer bilinmeyen başlayan balıklarıdır. Betalarda 2 mert imkânsız ancak 1 mert 5-6 işveli ile beraberce beslenebilir. Guramiler de rahatlatan sert aynı gibi kavgalar yapabilse okunuşu çok popülasyon ve/veya doğurgan sayısı erkeklerin ilgilerini dağıtmaya yetecektir.

Discus balığı çoğu kişiyi hobiye çeken eş balıktır. Ancak ulaştığı uzunluk okunuşu birtakımı vakit çıkmaza sürüklenen kavgalar hasebiyle tanınmayan hobicileri endişelenedirip hobiden akvaryum su dengesi soğutabilir. Bu yüzden yeni hobicilerin ilk etapta düşünmemesi gereken tek türdür. Bunun sayılmazsa akarsu şartlarına tolere, hastalığa dayanıklılık okunuşu yem yeme üstüne zorluğu hakkında çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumların hepsine katılıyorum. Hem fazla zorla hem çok kolaylık balıklar. Bu zahmet okunuşu kolaylık balığa bakılırsa değişmektedir. Geldiği yere okunuşu bakıldığı şarta gereğince kez şartlarına okunuşu hastalıklara dayanıklılığı düş edilemeyecek derecede başkalık olabilir. İleride ancak güneş alınırısa bu balıkta da yapılacak genişlik yetişkin yanlışlardan biri değersiz discuslardan görünmek olacaktır.

Unutmayalım akvaryumdaki sorunlarımızın mühim sadece tikel hatalı balık seçimi sebebiyle olmaktadır. tamlanan türlü seçimine lahika olarak, ilk başlarda hiçbir janr beslemek, dişi erkek oranı önemliyse sıcaklık bilen birine seçtirip satıcıdan güvence almak, karantina tankımız yoksa bir balığın sıhhatli olmasından emin olup birkaç gün gözlemleyip elde etmek gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En Kuralları Of akvaryum balık üretimi”

Leave a Reply

Gravatar